Biokontakt

Biokontakt

Sdílet

Biokontakt je spolek zabývající se rozvojem osobnosti, volnočasovými, zážitkovými, cestovatelskými, outdoorovými aktivitami, vzděláváním a výchovou, ekologií a "příbuznými směry". Naše www stránky jsou společným propagačním a informačním kanálem pro subjekty zabývající se výše uvedenými aktivitami. Více o nás se dozvíte z webu: http://www.biokontakt.cz/biokontakt/kdo_jsme.phtml

09/04/2026

Hovadismus pro peníze. Je skvělé, že se ochranou přírody zabývá i někdo jiný, než "enviro" organizace! AVTS tímto děkujeme a přejeme, ať tato prasárna nevyjde.

Řízení o stavbě MVE Dubina na Ohři pokračuje. Žadatel si zajistil znovu závazné stanovisko, které bylo nadřízeným orgánem již 2x zrušeno, takže pokračuje řízení o této stavbě. Jen připomeneme, že cílem je postavit téměř 4 m vysoký jez v místě, kde je rozvalený stupeň vysoký cca 1,5m, a protože by se tak velký jez nevešel do koryta, plánuje se odbagrovat 310 m koryta s odvozem až 28 200 m3 říčních sedimentů. Prostě se natvrdo odbagruje řeka do hloubky až 1,7 m a půjde se 310 m, než se srovnají výšky. Aby toho nebylo málo, vodácká propust dlouhá 44 m se má po celé délce oplotit, protože boční zeď bude 4 m vysoko a hrozil by tam pád. Takže nikdo neuvidí, kam pojede. Na námitku, že to bude nebezpečné, nám bylo sděleno, ať si ji prohlížíme ze schodů umístěných 50 m nad a pod propustí. Požadovali jsme kromě jiného pochozí nízkou rampu podél propusti, to bylo ale odmítnuto. Nemůžeme se prý vyjadřovat ke stavbě. Připomenu, že vše je v EVL s výskytem chráněných živočichů a kraj k tomu vydává stanoviska, že takto devastační záměr neohrozí předmět ochrany EVL. Tím se žadatel vyhne procesu EIA. Lze též dohledat smlouvy, kdy POUZE jez má být po 10 letech prodám státnímu podniku Povodí Ohře. Ne elektrárna, ale pouze jez. Je otázka proč by měl stát kupovat nepotřebný jez a starat se o něho? Daňový poplatník tak bude skrz státní podnik financovat opravy této malé přehrady, zatímco soukromníkovi odpadnout starosti s nevýdělečnou stavbou, nebude muset platit za odběr vody, nebude se muset starat o koryto toku, bude jen mít zisky z elektrárny bez dalších nákladů. To vše si zařídila firma, která nemá téměř zisky. Již 2x uděleno stavební povolení, 2x bylo díky AVTS zrušeno. Nyní tedy znovu.

Photos from Heinrich-Böll-Stiftung's post 01/02/2026

Mnoho potravin z dovozu (zejména z rozvojových zemí) obsahuje zakázané pesticidy. Proč? Protože mnoho majitelů firem na "západě" se chová jako kokoti a pro penízky by prodali i babičku! Tak je "západ" vyspělý!

Owners of Western corporations = primitive, greedy bastards! Die Eigentümer westlicher Konzerne – primitive und ‚gefräßige‘ Bastarde!

Chcete, aby vaše organizace byla nahoře v seznamu automobilových společností ve měste Nezisková Organizace?
Klikněte zde pro získání vašeho sponzorovaného zápisu.

Internetová stránka

Adresa


Brno