Hooloovoo
Kod nas u dvorištu, nedavno smo imali posebne goste - hor Svi UGLAS. To nije bilo kakav hor - pokrenut je 2015. kao hor romske dece iz Svratišta, a u međuvremenu je počeo da okuplja sve koji vole da pevaju i žele da uče o romskoj kulturi i zajednici. Dakle to je priča (pesma) o empatiji, solidarnosti i prijateljstvu. Pevali smo s njima, smejali se, družili… Uostalom, pogledajte kako je bilo.
Još važnije - u subotu, 23. septembra, u 18 h u Domu omladine u Beogradu, Svi UGLAS imaju veliki besplatni koncert. Strava bi bilo da svratite, uživate (ko ume, može i da zapeva, mi svakako jesmo) i podržite lepe i važne stvari. 💚
Link ka eventu: https://facebook.com/events/s/veliki-koncert-hora-svi-uglas-/316314454142683/
02/11/2022
Znate ono kad smo pre neki dan rekli da ljudi ne umeju da se ne slažu i da to treba da se vežba? Stvarno smo to mislili i danas zvanično počinjemo!
Večeras u Madlenianumu u Zemunu, po prvi put organizujemo Debatak. Već neko vreme to želimo i pokušavamo. Malo nam je frka, onako pozitivna. Ali prvo, šta je uopšte Debatak?
HLV pokreće seriju debata na odabrane tech ili druge teme važne za IT i širu zajednicu. Zamislite binu i na njoj dva tima koji “brane" dva suprotstavljena stava - ZA i PROTIV neke tvrdnje. Na primer, večerašnja je “U IT-ju, formalno obrazovanje je neophodno”. Timovi naizmenično iznose svoje argumente i protivargumente. Imaju ograničeno vreme za svako izlaganje, čuje se i zvonce kad vreme ističe. U sredini je moderator koji diriguje svime. Učesnici, čak i ako privatno imaju drukčije mišljenje, brane “stav” svog tima - veštinom izlaganja, znanjem i logikom. Može i strastveno, ali mora da bude pristojno i s poštovanjem. To je Debatak.
Zašto? Prosto, čini nam se da u javnosti ima sve manje pravog razgovora, da ljudi jednostavno ne umeju da se ne slažu. Želimo da vežbamo razmenu stavova, ali fino, argumentovano, “hladne glave”, poštujući neka pravila, sa znanjem i poštovanjem. Da se čuju smisleni argumenti s obe strane i da slušalac, kad ima ukupnu sliku, izabere čemu je bliži. Da to bude jedan kulturan dijalog. Mislimo da je to važno i zato je za nas ovo važan HLV projekat.
Večerašnje izdanje je prvi, proba, pilot, test Debatak. Heapcon Edition. Moderator večeras je Igor Spasić. Učestvuju ljudi iz HLV, broj mesta je ograničen. Prosto, prvi pokušaj da ovo organizujemo nam nije uspeo (na otvaranju kancelarije u Novom Sadu), pa smo malo smanjili doživljaj. U budućnosti, ideja je da Debatak bude redovna stvar iz HLV, da se razvija, da teme ne budu samo tehničke, da o njima govore bilo koji pristojni ljudi na pristojan način, ne samo naši, ne samo na konferencijama i ne samo u Beogradu.
Javićemo kako je bilo i šta planiramo dalje :)
Click here to claim your Sponsored Listing.
Category
Contact the business
Website
Address
Ljutice Bogdana 9
Belgrade
11000