Alexandra Kovacs - Embodiment

Alexandra Kovacs - Embodiment

Share

Photos from Alexandra Kovacs - Embodiment's post 21/01/2026

Ce este UNSHAMING?
Poate mai mult decât orice, o EXPERIENȚĂ pe care îmi doresc ca fiecare om să o trăiască!

Pentru ca mai apoi experiența asta să nici nu mai aibă un nume, pentru că a devenit un fel normal de a fi și a trăi.

Până atunci, știi unde mă găsești! 😘


Photos from Alexandra Kovacs - Embodiment's post 19/01/2026

Vreau să încep să vă povestesc mai multe despre ce fac eu acum, despre process work, despre , despre toată munca asta minunată și cm să beneficiați de ea.

E atât de mult și fain că nici nu știu de unde să încep!

Și apoi m-am gândit…cum naiba nu știu?!

Nu pot să vă povestesc despre ce înseamnă dezrușinare (UNSHAMING), fără să vă spun mai întâi ce este de fapt, RUȘINEA.

Spune-mi în comentarii ce ți-a atras atenția din postarea asta pentru că fiecare insight contează!


Photos from Alexandra Kovacs - Embodiment's post 11/09/2025

PUTEREA este aliatul tău în relația cu criticul interior.

Iar eu sunt aliatul tău pentru că știu cm să te ajut să o regăsești în tine.

Dacă te intere, am o invitație de nerefuzat! 😜

În luna SEPTEMBRIE mi-am propus să fac o ședință de coaching 1-la-1 cu 10 persoane care se simt prinse în “gheara” CRITICULUI INTERIOR.

Plata e pe sistemul “PAY FROM YOUR 💚”, adică pornește “de la 0 lei la sky is the limit”

“Let’s have some fun!” - zic.

P.S. link de înscriere în bio sau dă-mi un PM dacă nu reușești.


08/09/2025

Gând de început de săptămână!

Întotdeauna vor exista forțe (în interior și-n exterior) care să încerce să ne oprească din a fi noi înșine și de a merge pe drumul nostru unic în această viață.

Una din aceste forțe este CRITICUL INTERIOR!

Dacă vrei să fii cu cel puțin 100 de pași mai aproape de tine și mai departe de criticul tău interior, te invit la o sesiune 1–la-1 să-i facem USHAMING (adică să dăm la o parte voalul RUȘINII după care se ascunde) criticului tău interior.

Va fi o experiență profund transformațională, PROMIT! 😉

Dar hei! NU mă crede pe cuvânt și vino să vezi!

Și încă ceva fain fain de tot!!!
Mi-am dorit ca experința aceasta să fie accesibilă oricui, așa că am făcut opțiunea de plată pe sistemul “PAY FROM YOUR 💚”, adică pornește “de la 0 lei la sky is the limit”.

Ai link de înscriere în bio sau dacă nu reușești, scrie-mi un mesaj în privat.


06/09/2025

Poveste de seară cu praf de iubire-n ochi. 🤩

Mai o săptămână și ne întoarcem la Timișoara, unde urmează să ne mutăm la casă nouă. Așa că azi ne-am pus să căutăm online masă și scaune de bucătărie.

Deodată îl văd pe Ștef că vine cu un rânjet mare pe față și-mi zice:
“Hahaha recunoști masa și scaunele astea?”

Erau fix alea din bucătăria apartamentului în care stăteam eu în chirie când ne-am cunoscut.

Au trecut 7 ani de atunci dar m-am transpus instant în timp.

Am petrecut în bucătăria aia multe momente frumoase împreună și m-a dus cu gândul la cm eram noi pe atunci, proaspăt îndrăgostiți, cm ne vedeam unul pe altul și prospețimea relației noastre.

Mi-am amintit apoi de o idee pe care nu mai știu unde am auzit-o, dar mi-a rămas la inimă. Zicea ceva de genul:

“Dacă de fapt, nu e adevărat că ne cunoaștem partenerul mai bine pe măsură ce trece timpul?

Dacă ochii prin care ne privim la începutul relației sunt de fapt cei prin care vedem cel mai clar?

Pentru că atunci când ne îndrăgostim trăim în momentul prezent, inima ne este deschisă și ne vedem și simțim așa cm suntem în esența noastră.

Dar pe măsură ce intervine rutina, începem să intrăm pe pilot automat și reapar toate condiționările și tiparele relaționale ale ambelor părți care încep să intre în dinamici. Iar dinamicile astea ne fac să nu ne mai vedem cu claritate unul pe celălalt.

Și atunci spunem că ne-am înșelat la început, că nu ne-am dat seama cine e de fapt, partenerul nostru. Dar dacă doar atunci l-am văzut cu adevărat?”


Want your business to be the top-listed Gym/sports Facility in Timisoara?
Click here to claim your Sponsored Listing.

Category

Address

Timisoara