Niky Exploring
06/10/2021
English below
Krásný den, jen vás chci informovat, že od mého posledního příspěvku se pro turisty nic zásadního nezměnilo - stále je zavřeno, proto jsem nedávala ani žádný update. Já vím, že je teď všude plno informací, jak se Bali teď bude otevírat, jak karanténa bude probíhat na Bali a už ne v Jakartě, ale jako obvykle, nechci sdílet nic, dokud nevyjde oficiální prohlášení, protože všichni víme, jak to dopadlo s prakticky na tuty jasným otevřením v červenci. Co se týká údajného otevření pro turisty naplánované na 14. 10., i tak se proslýchá, že půjde za začátku jen o vybrané země, karanténa na Bali 8 dní ve vybraných hotelech apod., ale jak to bude v reálu, když se skutečně otevře, zatím jasné není.
S čím se lidé, kteří sem přilétají potýkají na business visa/KITAS, že nelze ověřit očkování v aplikaci https://www.pedulilindungi.id/, které je požadované. Nicméně prý aerolinkám stačí, pokud máte aplikaci v telefonu, ale potvrzení o očkování klidně v papírové formě, a k tomu vyplněné údaje v aplikaci ehac, na kterou mi ale nyní nefunguje žádný odkaz, který jsem měla uložený, a koukám, že i linky na Garudě nefungují, tak netuším, co se děje, snad se to rozběhne (pokud někdo víte, v čem je zakopaný pes, pište prosím do komentu) https://www.garuda-indonesia.com/id/en/news-and-events/isi-e-hac-sebelum-terbang
Jinak první dávku očkování má již téměř 75 % obyvatel a druhou 61 %, lokální "lockdown" (úroveň 3) je prodloužen do 18. 10. 2021.
ENG
Beautiful morning, I'd like to inform you that there has been no change since my last post, therefore I didn't post anything. It's still closed for tourists. I know there's lots of information on the internet about potential opening, quarantine in Bali instead of Jakarta, etc., but there's nothing official yet, and we all remember what happened when there's planned almost 100% opening in July. Even when lots of sources say that opening is planned for October 14th and the 8-day quarantine will be in selected Bali hotels, it's not clear if it really happens and for which countries.
It's known people who arrive have troubles with the verification of the vaccination in the required app https://www.pedulilindungi.id/ but the airlines are satisfied if you have the app downloaded in the mobile phone and the vax certificate can be shown in a paper form/card. As well as the links to the required eHAC app don't work and I don't why, hopefully it will work soon https://www.garuda-indonesia.com/id/en/news-and-events/isi-e-hac-sebelum-terbang.
Otherwise, the first dose of vax has almost 75% and the second 61% of people, and the local lockdown (level 3) is extended till Oct 18th.
Get Your Electronic Health Alert Card (E-HAC) Before Flying For those of you entering Indonesia and or flying domestic flights within Indonesia, you are required to fill a Health Alert Card from the Indonesian Ministry of Health
01/08/2021
Please, join me and support locals in Bali - English below.
PROSÍM, PŘIPOJ SE KE MNĚ A PODPOŘ MÍSTNÍ NA BALI 🙏 Pokud sleduješ moje stories, víš, že na Bali je místo otevření hranic lockdown, čímž trpí nejvíce místní, protože už nemají z čeho brát. Mám místní kamarádku Widdu (Instagram https://www.instagram.com/dapoercemana/ ), která začala s výrobou a prodejem nejlepší pečené rýže - nasi bakar - velmi oblíbené a hodně ostré jídlo u místních 😋 🔥 Rýže se peče v banánových listech, takže nevzniká dodatečný odpad. Porce, viz foto, stojí 6k rp = 9 Kč a pro mnoho místních je to jediné jídlo na celý den, někdy i dva. Inspirovala jsem se místní kamarádkou a ráda bych "zabila 2 mouchy jednou ranou" - věnovat peníze Widdě na podporu jejího byznysu, která zároveň věnuje jídlo potřebným, kteří si jej nemohou dovolit. Proto chci tímto poprosit, abyste se ke mně přidali a přispěli třeba i 10 Kč, čímž zajistíme jednu porci pro místní. Moje myšlenka je věnovat peníze Widdě, která za ně nakoupí suroviny a připraví nasi bakar, 1/2 nebo 2/3 porcí věnuje zdarma lidem v nouzi a další 1/2 nebo 1/3 by použila na podporu svého byznysu - udělala by promo k 1 objednávce + 1 porce zdarma, čímž se rozšíří povědomí o jejím byznysu mezi místními, kteří si mohou rýži dovolit, a zajistí jí objednávky do budoucna. Postup:
1. napiš mi zprávu a já Ti pošlu své číslo účtu
2. veškeré peníze předám Widdě na přípravu nasi bakar
3. příští týden informuji veřejně, kolik se vybralo a kolik porcí postupně věnujeme místním.
Předem děkuji všem za podporu a zapojení 🙏❤
ENGLISH
PLEASE, JOIN ME AND SUPPORT LOCALS IN BALI 🙏 If you watch my stories, you know that here's lockdown instead of planned borders opening. This affects locals the most as they have no enough sources and opportunities where to earn money for a living. I have a local friend Widda (Instagram https://www.instagram.com/dapoercemana/ ) and she started a small business by cooking and selling baked rice - nasi bakar - a very popular and spicy meal among locals. The rice is baked in a banana leaf, which means there's no additional waste. One portion, see the pic, costs 6k Rp = 50 cents and for many locals it's the only meal for a day, sometimes even two. I was inspired by a local friend and I'd like to "kill two birds with one stone" - give money to Widda to support her business and she prepares meals for people in need. Therefore, I want to kindly ask you to join me and donate even 50 cents = 1 portion for a local. My idea is to donate money to Widda who buys ingredients and cook nasi bakar. A half or 2/3 of the donation will be used for preparing meals for people in need and another half or 1/3 will be used for her business support - she can make a promo 1 + 1 portion for free thus awareness about her business is spread among the locals who can afford to buy nasi bakar so it will ensure her orders to the future.
Procedure:
1. send dm to me and I'll provide you my bank details
2. I'll give a whole donation to Widda for nasi bakar preparation
3. Next week I'll inform publicly how big was the donation and how many portions we donated to people in need.
I thank you all in advance for joining me in supporting locals 🙏❤
Click here to claim your Sponsored Listing.